Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Oříšková roláda s nutellovým krémem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Oříšková roláda s nutellovým krémem - postup přípravy

Pokud přemýšlíte, co si upéct k nedělní kávě, vyzkoušejte tuto oříškovou roládu s nutellovým krémem podle Youtube kanálu Vaření s Jančou. Naplnit ji můžete i jiným oblíbeným krémem.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na korpus

Na nutellový krém

Na dokončení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte bílky od žloutků. Z bílku vyšlehejte tuhý sníh. Do mísy se žloutky přidejte mleté ořechy, cukr, hladkou mouku a kypřicí prášek do pečiva.

2. KROK

Žloutky vyšlehejte do pěny a poté do nim pomalu a opatrně vmíchejte tuhý sníh pomocí stěrky. Plech vyložte pečicím papírem a těsto na něj úhledně rozetřete.

3. KROK

Plech vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a korpus pečte 20 minut. Poté ho vyjměte z trouby a nechte ho zcela vychladnout.

4. KROK

Korpus potřete po celé ploše tenkou vrstvou marmelády a nechte ji zaschnout po dobu 30 minut. Mezitím do mísy vložte změklé máslo.

5. KROK

Do mísy přidejte Nutellu a vyšlehejte hladký krém. Polovinu krému natřete na korpus a poté roládu sporujte pomocí pečicího papíru.

6. KROK

Roládu potřete zbytkem krému a posypte ji mletými ořechy. Poté ji nechte ztuhnout v lednici. Následně ji nakrájejte a servírujte.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Vaření s Jančou

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů