Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Palačinky bez mléka a vajec

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Palačinky bez mléka a vajec - postup přípravy

Hledáte ideální recept na placky, které můžete připravit na sladko k večeři dětem, ale také naslano dospělým? Placky z našeho receptu se neliší od obdobných na palačinky, byť neobsahují vejce a mléko. Příprava těchto palačinek je nadmíru snadná a rychlá, navíc máte veškeré ingredience vždy doma a můžete tak připravit výtečnou večeři během chvilky. Děti budou nadšené z palačinek s marmeládou, zavařeninou, oříškovou pomazánkou, ovocem nebo zmrzlinou. Dospělým je můžete naplnit sýrem, šunkou, ale také slaninou nebo špenátem!

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Připravte si mouku, kterou prosejte do hluboké misky. Osolte špetkou soli a přidejte cukr, dobře sypkou směs v misce promíchejte vařečkou.
Poté po malých částech přilívejte do misky sycenou vodu. Vždy přidejte sodovku a dobře promíchejte, aby nevznikaly hrudky. Až poté přilijte další část a opět promíchejte těsto, aby zůstalo krásně hladké a vláčné.

Úplně na závěr přidejte do směsi rostlinný olej a znovu dobře promíchejte. Hotové těsto nechte v misce odpočívat asi 20 minut na teplém místě.

Po vykynutí zahřejte pánev s nepřilnavým povrchem a potřete dno rostlinným olejem. Pomocí sběračky naberte těsto a vylijte na pánev, krouživými pohyby rozetřete do krajů. Pečte dozlatova z obou stran. Okamžitě po dopečení potřete marmeládou nebo zabalte náplň dovnitř.

Při slaných variacích můžete po otočení placky na druhou stranu na ní přímo položit šunku nebo sýr, který se příjemně rozteče. Poté stačí slanou palačinku přeložit na polovinu a servírovat k večeři se zeleninovým salátem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů