Papriky plněné mletým masem a rýží

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
50 minut
NÁROČNOST
Snadná

Papriky plněné mletým masem a rýží - postup přípravy

Tento recept je velmi oblíbený a také známý všem šikovným hospodyňkám. Především pak naše babičky jej vařily poměrně často. Jsou to papriky plněné mletým masem a rýží. Nejčastěji se podávaly s houskovým knedlíkem a rajskou omáčkou. Jistě si tu chuť vybaví pár z vás. Udělejte tímto pokrmem radost své rodině a pusťte se do přípravy.

Nejprve si oloupejte cibule, přepulte je a vložte do mixéru. Také k nim přidejte čerstvou petrželku a umixujte najemno. Možností je také nasekaní nadrobno pomocí nože, je to zkrátka jen na vás. Následně si v sítku opláchněte rýži pod proudem studené vody a poté ji vařte v mírně osolené vodě do změknutí.
Uvařenou rýži vyklopte do mísy a přimíchejte do ní nasekanou cibulku, petrželku, mleté maso a ochuťte solí, mletým pepřem. Náplň do paprik tak máte připravenou. Na řadě je očištění paprik. Ty omyjte, odstraňte stopky a vyjměte z vnitřku semínka. Zelenina by měla zůstat celistvá, aby v ní držela dobře masová náplň. Pak si vezměte k ruce onu směs masa s rýže a papriky až po okraj plňte.

Naplněné papriky s masovou směsí vyskládejte do hrnce, nalijte do něj vroucí vodu a vařte, dokud nezměknou. Papriky se budou vařit zhruba 40 až 50 minut. Pokud se voda odpaří, můžete do hrnce samozřejmě přidat další. Podávat pokrm lze buď se zakysanou smetanou a čerstvým pečivem, nebo s již zmíněnou rajskou omáčkou a houskovým knedlíkem. Tohle jídlo vás zaručeně přenese do vzpomínek na dětství. Přejeme vám dobrou chuť!

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 380 hlasů
Nahlásit chybu
102 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt