Pečená krkovice s cibulí, česnekem, slaninou a zelím

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečená krkovice s cibulí, česnekem, slaninou a zelím - postup přípravy

Žádá si mužská část vaší rodiny pořádný masový pokrm? Potom připravte pečenou krkovici s cibulí, česnekem, slaninou a zelím. Všichni se budou oblizovat až za ušima! Recept kromě jiného zvládne i začátečník!

Nejprve si očistěte vepřovou krkovici od nejtučnějších částí. Poté do ní udělejte ostrým nožem zářezy (asi centimetr od sebe). Dále maso okořeňte solí, mletým pepřem, lisovaným česnekem i sušenou majoránkou.




Plnění vepřové krkovice a její pečení v troubě

Nyní si k ruce vezměte cibuli, oloupejte ji a pokrájejte na půl měsíčky. Ty následně vkládejte do zářezů v krkovici. Slaninu pak naplátkuje a taktéž vložte do masa.

Krkovici přeneste do zapékací misky, obklopte zelným salátem s mrkví a zapékejte v troubě asi 40 minut při teplotě 180 stupňů Celsia.

Servírování pečené vepřové krkovice s cibulí, česnekem, slaninou a zelím

Upečenou vepřovou krkovici vyjměte z trouby, pokrájejte na plátky a podávejte například s vařeným bramborem, bramborovou kaší, opečeným bramborem anebo třeba jen s čerstvým pečivem. Hodit se bude k pokrmu jakákoliv studená omáčka (například hořčice, kečup, barbecue). Přejeme vám dobrou chuť!

Tipy na závěr

Pakliže máte raději libovější kusy masa, můžete k plnění a pečení zvolit klidně i vepřovou panenku. Do té se pak hodí i plátky čerstvých žampionů, restovaný špenát s česnekem anebo i mozzarella s rajčaty. Je tedy jen na vás, jak si svůj dokonalý oběd či večeři připravíte. Fantazii a chutím se meze nekladou!

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 264 hlasů
Nahlásit chybu
128 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt