Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené kuře s bramborem a houbami se salátem z červené řepy a cibule

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Zapečené kuře s bramborem a houbami se salátem z červené řepy a cibule - postup přípravy

Tento pekáč je plný báječných věcí – brambory a kuřecí maso jsou doplněné o voňavé houby a lahodnou sýrovou vrstvu navrch. Na talíři k nim přidejte třeba salát z červené řepy, cibule a kukuřice, čímž dosáhnete vytříbené kombinace chutí.

Ingredience pro:
1 porce

Zapečené kuře s bramborem a houbami

Salát z červené řepy a cibule

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Kuřecí prsíčko nakrájejte na plátky, které přes fólii jemně rozklepejte a vložte je do misky. Posypejte je solí, mletým černým pepřem, sladkou mletou paprikou a k tomu přidejte 3 polévkové lžíce olivového nebo jiného rostlinného oleje. Maso s kořením promíchejte a na chvilku ho odložte stranou.

2. KROK

Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na půlkulaté plátky. Zapékací misku vymažte trochou rostlinného oleje a na dno nasypejte do rovnoměrné vrstvy plátky cibule rozdělené na nudličky.

Brambory oloupejte a nakrájejte je na kolečka silná asi 3 mm. Vložte je do misky, posypejte je solí a pepřem, zakápněte 2 lžícemi olivového oleje a dobře promíchejte.

Brambory vyrovnejte v řadách na cibulovou vrstvu v pekáčku. Na brambory rozložte kousky marinovaného masa opět tak, abyste vytvořili souvislou vrstvu bez mezer.

3. KROK

Houby nakrájejte na plátky a nasypejte je na povrch masové vrstvy v pekáčku. Vše zakryjte kusem zmuchlaného a rozloženého, namočeného pečicího papíru a navrch alobalem a vložte do trouby předehřáté na teplotu 200 °C péct asi 25 minut.

4. KROK

Mezitím nakrájejte na drobné kostičky dvě malé předvařené červené řepy a vložte je do misky. Červenou cibuli nakrájejte na čtvrtkolečka a přihoďte je do misky spolu s konzervovanou kukuřicí a dvěma prolisovanými stroužky česneku. Kopr a petrželku zbavte tuhých stonků, zbytek bylinek nasekejte najemno a přidejte je do mísy s ostatními surovinami, které společně dobře promíchejte.

5. KROK

Nastrouhejte na jemném struhadle sýr a rajčata nakrájejte na maličké kostičky. Obojí smíchejte v misce spolu s jedním vajíčkem a 2 lžícemi majonézy. Po 25 minutách vyndejte z trouby zapékací misku. Houbovou vrstvu posypejte solí a pepřem, rozprostřete na ni směs sýra, rajčat a majonézy a vraťte pekáč zpátky do trouby dopéct nyní už jen při 190 °C dalších 15 minut, tentokrát už bez zakrytí.

6. KROK

Po vytažení z trouby nakrájejte zapečené brambory s kuřetem a houbami na porce a podávejte je posypané špetkou nasekaných bylinek a s kopečkem řepného salátu s cibulí.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů