Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené cuketové tyčinky v sýrové krustě

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Pečené cuketové tyčinky v sýrové krustě - postup přípravy

Z cuket můžete udělat skvělé pohoštění pro návštěvu nebo k televizi, budou obalené v kořeněném trojobalu se sýrem a podávané s dipem. Navíc se nesmaží, ale pečou bez tuku.

Ingredience pro:
32 kusů
+ -

Na tyčinky

Na dip

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Z mladých cuket odkrojte tvrdé konce. Poté je rozpulte a každou půlku rozdělte na 8 „tyčinek“. Dejte je na tác, osolte a nechte 10 minut uležet, aby pustily vodu, tu poté slijte.

2. KROK

Pak k cuketám dejte hladkou mouku. Můžete je například dát do krabičky, nasypat k nim mouku a pak je v uzavřené krabičce protřepat, aby se jí důkladně obalily.

3. KROK

Na talíř dejte strouhanku, přidejte k ní sušený česnek, pepř, mletou sladkou papriku, oregano a na jemno nastrouhaný tvrdý sýr. V misce rozšlehejte jedno vejce, pokud máte malá, použijte dvě.

4. KROK

Tyčinky obalené moukou namočte do vejce, pak je obalte ve směsi ze strouhanky a sýru a dejte je na plech vyložený pečicím papírem. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 200 °C a pečte tyčinky 25 minut.

5. KROK

Do mističky dejte zakysanou smetanu, přidejte lisovaný česnek a nasekaný kopr a zamíchejte. Případně směs dosolte a připepřete. Upečené tyčinky servírujte s tímto dipem.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Panna Lesia

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů