Pečené kuře na pivu s oreganem, sušeným česnekem a cibulí

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
120 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené kuře na pivu s oreganem, sušeným česnekem a cibulí - postup přípravy

Pečené kuře je klasika. Bohužel, jeho potenciál často přichází vniveč. To, když se bojíme přidat na něj nějaké to koření navíc. Zde dvojnásob platí, že je dobré zapojit fantazii a chuť experimentovat. Představíme vám jednoduchý recept, který je přesto neobyčejný a zvláštní. Kouzlo spočívá právě v kombinaci koření, která dodá kuřecímu masu neopakovatelnou vůni a chuť.
1. KROK

Do malé misky nasypejte po jedné čajové lžičce soli, sušeného oregana, sušeného česnekového prášku a sušeného cibulového prášku. Přidejte půl lžičky chilli nebo kajenského pepře a stejné množství sladké červené papriky, nejlépe uzené. Všechno koření vzájemně dobře promíchejte.

2. KROK

Připravte si kuře a celé ho důkladně očistěte od případných zbytků peří a nadbytečných kousků kůže. Celý povrch kuřete potřete rostlinným olejem a posypejte ho připravenou kořenící směsí, kterou vmasírujte do celého povrchu kuřete. Nezapomeňte okořenit kuře také zevnitř břišní dutiny.

3. KROK

Otevřete plechovku piva a odlijte z ní 120 mililitrů. Zbytek nechte v plechovce, kterou zabalte do pečicího papíru a udělejte otvor v místě vstupu do plechovky. Vložte plechovku do kulaté formy, na jejíž dno vložte nástavec na bábovku, do jehož středu vsuňte pivní plechovku. Na tuto konstrukci pak nasaďte kuře a svrchu ho ještě posypejte zbytkem koření. Do spodní části formy nalijte odložené pivo. Takto připravené kuře vložte do trouby vyhřáté na 170 °C a pečte ho 2 hodiny. Čas od času s kuřetem pootočte.

4. KROK

Když je kuře krásně propečené, vyndejte ho z trouby, opatrně ho sejměte z podstavce (dejte pozor, maso je velmi křehké a snadno odpadá od kostí) a slijte výpek přes jemné sítko a metličkou ho jemně našlehejte. Kuře podávejte přelité výpekem spolu s bramborem či bramborovou kaší. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 124 hlasů
Nahlásit chybu
66 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt