Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené sezamové sušenky ze dvou surovin

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Pečené sezamové sušenky ze dvou surovin - postup přípravy

Pokud hledáte recept na zdravé mlsání, vyzkoušejte tyto pečené sezamové sušenky ze dvou surovin, která připravíte během chvíle. Můžete je podávat samotné, s čokoládovou pomazánkou nebo marmeládou.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Banány oloupejte, vložte je do mixéru a mixujte je, dokud nebudou mít kašovitou konzistence. Poté do nich přisypte 1 hrnek sezamových semínek.

2. KROK

Směs dobře promíchejte a teprve poté do ní přidejte i druhý hrnek sezamových semínek. Opět vše velmi pečlivě promíchejte.

3. KROK

Na plech vyložený pečicím papírem položte kulaté vykrajovátko, pomocí lžíce do něj přendejte těsto a uhlaďte ho. Poté vykrajovátko opatrně nadzvedněte.

4. KROK

Postup opakujte, dokud budete mít dostatek těsta. Poté vložte plech do předehřáté trouby na teplotu na 180°C a sušenky pečte 25–30 minut, nebo dokud nejsou lehce zlatavé.

5. KROK

Upečené sušenky vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout. Poté je můžete ihned servírovat.

6. KROK

Tip: Do těsta můžete také přidat další přísady dle vašeho gusta, jako je vanilkový extrakt, pomerančový extrakt, růžovou vodu, skořici, čokoládu.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Jeden den recept

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů