Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené brambory se šunkovo-sýrovou směsí

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Zapečené brambory se šunkovo-sýrovou směsí - postup přípravy

Brambory nemusíte servírovat jen jako přílohu, dokážou totiž skvěle posloužit i jako samotné hlavní jídlo. Když je naplníte slanou náplní se šunkou a sýrem a zapečete v troubě, získáte vynikající oběd pro celou rodinu.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Dejte brambory vařit ve slané vodě. Až budou měkké a vychladnou tak, aby se s nimi dalo manipulovat, rozpulte je a vydlabejte vnitřky. Ty dejte do mísy.

2. KROK

Nakrájejte si na kostičky cibuli a dejte ji na oleji smažit na pánev, po chvíli přidejte na kostičky nakrájenou šunku a tymián. Vše zarestujte, přilijte smetanu, osolte a opepřete dle chuti. Nakonec přidejte plísňový sýr (třeba nivu), a počkejte, až se rozehřeje. Brambory v míse rozmačkejte vidličkou, přidejte k nim směs z pánve a promíchejte.

3. KROK

Vydlabané brambory naplňte směsí, navrch poté nasypejte strouhaný sýr a dejte je do formy. Vložte ji do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte brambory tak dlouho, dokud se sýr nerozteče a zlehka nezezlátne.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů