Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kefírové sušenky s tvarohovou náplní

4,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Kefírové sušenky s tvarohovou náplní - postup přípravy

Zvláště v dnešní době je dozajista výhodné ušetřit na čemkoliv se dá, třeba i na obyčejných sušenkách. Tvorba těchto konkrétních je navíc zábavná a nemusíte se bát si přizvat i pomocníky v podobě vašich ratolestí.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nalijte kefír do sklenice, přidejte k němu žloutek s cukrem a míchejte, dokud se suroviny nespojí. Do samostatné mísy dejte prosátou mouku, sůl a prášek do pečiva a promíchejte. Následně do ní přidejte studené máslo nakrájené na kostičky a ručně ho do mouky zapracujte. Poté do mísy přilijte kefírovou směs a vše promíchejte lžicí.

2. KROK

Následně se těsta chopte rukama a uhněťte ho do hladké a jednolité koule, která nelepí. Mísu s těstem přikryjte a dejte na 15 minut do lednice. Mezitím připravte náplň. Do mísy dejte tvaroh a přidejte k němu moučkový cukr, mouku a bílek. Vše důkladně rozmělněte vidličkou a vytvořte mírně tekutou náplň. Přemístěte ji do zdobícího sáčku a dejte ji do lednice, dokud ji nepoužijete.

3. KROK

Těsto rozdělte na dvě stejné části. Jednu zabalte do sáčku a dejte do lednice, druhou rozválejte na pomoučněné ploše. Vykrojte z ní zdobená kolečka a naneste do nich náplň do tvaru mašličky. Poté k sobě přes ni spojte dvě protilehlé strany tak, aby náplň čouhala ze dvou zbylých stran (viz video).

4. KROK

Plech na pečení vystelte pečicím papírem a na ten všechny sušenky postupně vyskládejte. Vložte plech do trouby předehřáté na 200 stupňů a pečte sušenky po dobu 10 až 15 minut. Poté je můžete podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů