Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Křehké kuličky v džemu, čokoládě, kokosu a arašídech

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 50 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Křehké kuličky v džemu, čokoládě, kokosu a arašídech - postup přípravy

Vánoční cukroví může být i docela kreativní záležitost. Stačí vytvořit jednoduché pečené kuličky, které můžete ozdobit podle svojí fantazie.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Na ozdobení

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Do mísy vyklepněte tři vajíčka, zasypejte je cukrem a vše metličkou vyšlehejte dohladka. Přilijte rostlinný olej a pokračujte ve šlehání, dokud se olej s vejci zcela nespojí. Poté zapracujte prášek do pečiva a nakonec ve třech krocích hladkou mouku, kterou předem prosejte přes jemné sítko. Výsledné těsto dobře rukama prohněťte.

2. KROK

Z těsta odebírejte malé kousky a formujte z nich kuličky, které vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem a dejte je péct do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C po dobu kolem 10 minut.

3. KROK

Do misky si připravte strouhaný kokos a ovocný džem, který dejte zahřát do mikrovlnné trouby, aby se rozpustil do tekuté konzistence, a vmíchejte do něj trochu pomerančové esence. Všechny kuličky namočte do džemu a důkladně je obalte. Poté, co nasáknou džemem, je obalte ve strouhaném kokosu a nechte vychladnout a ztuhnout na tácku. Tímto způsobem ozdobte jednu třetinu celkového množství kuliček.

4. KROK

V misce nechte rozpustit čokoládu s jednou lžící másla a do této směsi namočte zbytek kuliček. Část z nich obalujte opět v kokosu a druhou v rozdrcených arašídech. Kuličky opět nechte ztuhnout a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů