Plněné sněhové pusinky

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Plněné sněhové pusinky - postup přípravy

Dnes vám nabídneme něco naprosto mimořádného. Naprosto neobyčejný dezert, který se mezi všemi ostatními bude vyjímat. Představte si elegantní sněhové pusinky, které jsou ale plněné smetanovým krémem a čerstvým ovocem. To přesně je tento nebeský dezert, který je něco úplně jiného, než všechny obvyklé domácí buchty, dorty a koláče. Plněné pusinky jsou vzdušné, jemné a lehké, jako by byly stvořeny z jarních obláčků a andělských pírek. Připravte si tuhle neuvěřitelnou pochoutku vlastníma rukama u sebe doma. Zaručujeme vám, že vy i vaši strávníci budete navýsost spokojeni.

Nejprve si připravte bílkový sníh. V hluboké míse střední rychlostí šlehejte elektrickým šlehačem bílky zhruba 10 až 15 minut. Poté, aniž byste přerušovali šlehání, přidejte k bílkům špetku soli a šlehejte další 2 minuty. Pak opět za stálého šlehání postupně přisypávejte 1 sklenici cukru a nepřetržitě šlehejte, dokud nezískáte homogenní pěnu, která po vytažení metliček vytváří tuhé špičky. Zásadní je nepřestávat šlehat.

Dejte si předehřát troubu na 150 stupňů Celsia a plech na pečení vyložte vysoce kvalitním pečicím papírem, případně silikonovou podložkou. Do připraveného plechu vyklopte bílkový sníh, špachtlí jeho povrch jemně vyrovnejte a dejte péct do předehřáté trouby zhruba na 20 až 30 minut, dokud povrch sněhu lehce nezhnědne. Pěna by měla být na povrchu křupavá a uvnitř měkká.

Upečený sníh vytáhněte z trouby, zakryjte jej kusem pečicího papíru, opatrně s jeho pomocí sníh vyklopte na pracovní desku a nechte zcela vychladnout.

Mezitím si připravte náplň. bobulové ovoce oslazené trochou cukru vysypte do rendlíku a postavte na kamna. Přiveďte k varu a vařte, dokud se ovoce nerozvaří a nezhoustne a nakonec přidejte lžíci škrobu. Zamíchejte a vařte další 2 až 3 minuty. Pak zastavte oheň a nechte vychladnout.
V samostatné misce vyšlehejte smetanu s práškovým cukrem do pevné pěny a velkoryse jí namažte celý povrch bílkového korpusu. Na šlehačku pak natřete ovocnou náplň a co nejpečlivěji s pomocí pečicího papíru srolujte do rolády. Během rolování se povrch upečeného sněhu trochu rozláme a rozpraská, to ale není problém a nelze se tomu vyhnout.

Roládu zabalte do přilnavé fólie a vložte nejméně na 2 až 3 hodiny do lednice vychladit. Pak ji můžete rozkrájet a servírovat ozdobenou čerstvým ovocem nebo strouhanou čokoládou.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 262 hlasů
Nahlásit chybu
115 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nadýchaný koláč z máslového těsta
0 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Krémový a vláčný dezert s jogurtovou náplní
0 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Mandarinkový dort neobyčejného vzhledu
0 hlasů
15 minut
30 minut
Bezmasá jídla
Vegetariánské žampiónové špízy
0 hlasů
40 minut
15 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty