Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zázvorová káva na hubnutí

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Zázvorová káva na hubnutí - postup přípravy

Trápí vás tukové vrstvy na břiše a nemůžete se ho zbavit? Vyzkoušejte metodu bez přísných diet a cvičení, jež tkví v kombinaci účinků kávy, zázvoru a citrónové šťávy, které společně urychlují metabolismus, a tím způsobují hubnutí a celkově prospívají organismu.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Oloupejte zázvor, nakrájejte ho na drobné kousky o objemu zhruba jedné polévkové lžíce a vhoďte je do kastrůlku. Zalijte je půllitrem vody, přiveďte k varu a nechte 10 až 15 minut na mírném ohni probublávat.

2. KROK

Do hrnku vložte 2 lžičky instantní kávy (anebo 3 lžičky klasické mleté) a přelijte ji 180 mililitry vroucího zázvorového odvaru. Zbylou tekutinu se zázvorem v hrnci můžete uložit do lednice až na 3 dny a použít je k přípravě tohoto nápoje. Stačí vývar opět přivést k varu a přelít jím kávu.

3. KROK

Poslední složkou je citrónová šťáva. Vymačkejte ji z celého citrónu přes jemné sítko, abyste odfiltrovali semínka a kousky dužniny, a poté přidejte 3 čajové lžičky šťávy do hrnku s kávou. Pokud chcete trochu vylepšit chuť tohoto nápoje, přidejte do něj půl lžičky přírodního medu.

4. KROK

Zázvorovou kávu pijte každé ráno půl hodiny před snídaní po dobu jednoho týdne a zaznamenáte viditelné výsledky.

5. KROK

Jak působí jednotlivé složky nápoje?

Zázvor podporuje zdravé trávení a chrání proti žaludečním a dvanáctníkovým vředům. Usnadňuje také vstřebávání tuků v tenkém střevě a napomáhá spalování tuku nahromaděného v oblasti břicha. Mimoto má silné antibakteriální, antivirotické a protiplísňové účinky.

Káva je známá jako spouštěč procesů hubnutí. Neobsahuje žádné kalorie, tuk nebo cholesterol, zato tu však najdeme spoustu antioxidantů a kofein, který má moc nastartovat metabolismus, což je proces využívání přijatých živin a kalorií pro zásobování organismu.

Citróny obsahují vitamin C a antioxidanty, které jsou velmi užitečné k urychlení procesu spalování tuku. Navíc jeho konzumace zvyšuje pocit sytosti a uchovává jej po velmi dlouhou dobu, aniž by dodával do těla kalorie navíc.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů