Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Přírodní protizánětlivý nápoj

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Přírodní protizánětlivý nápoj - postup přípravy

Každého jednou za čas potká problém v podobě zánětu v těle, který je nepříjemný snad ve všech ohledech, a to hlavně kvůli svým projevům. S tímto nápojem se jím ovšem nebudete trápit dlouho, pomůže vám zpátky na nohy.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Jablko zbavte jádřince a stopek a nakrájejte ho na menší kostky. Ty pak dejte do mixéru. Mrkev důkladně omyjte, oloupejte a nakrájejte ji na kolečka, přihoďte ji k jablku. Předvařenou červenou řepu nakrájejte je na menší kousky a přidejte je do mixéru. Zázvor oloupejte a vhoďte k ostatním surovinám do mixéru. Nyní vše dohromady rozmixujte do hustého pyré.

2. KROK

Postupně během tohoto procesu do mixéru přilévejte vodu. Hotový nápoj nalijte do sklenice, na jednu sklenici vždy přijde kousek citronu při podávání. Nápoj pijte po dobu několika dnů, dokud se váš zdravotní stav nejlepší. Pijte ho vždy čerstvý, nepřipravujte si ho do zásoby.

3. KROK

Jablka pomáhají snížit zánět tím, že posiluji střevní mikrobiom. Mrkev je díky vysokému obsahu betakarotenu silným antioxidantem a zároveň je bohatá na vitamín A. Červená řepa je bohatá na vlákninu a pomůže vašemu tělu i díky obsahu aminokyselin. Zázvor i citron jsou antioxidanty. Spojení všech těchto surovin v nápoji zajistí rychlejší vyplavení toxinů z vašeho těla, a tak i rychlejší uzdravení.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů