Pudinkové kapsy

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
125 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pudinkové kapsy - postup přípravy

Toto jsou nefalšované pudinkové kapsy, které si i vy hravě zvládnete upéct doma. Pracuje se zde s kynutým těstem, tudíž budete muset být trochu trpěliví, výsledek ovšem stojí za to.
1. KROK

Nejprve připravte krém. Vejce rozklepněte do hrnce a vyšlehejte ho s cukrem. Přidejte ke směsi kukuřičný škrob a opět zašlehejte. Přilijte do hrnce mléko, promíchejte ho a dejte směs vařit na sporák. Krém za stálého míchání vařte do zhoustnutí, poté hrnec ze sporáku odeberte. Přidejte do něj vanilkový cukr, máslo a míchejte, dokud se máslo nerozpustí.

2. KROK

Dejte krém do větší mísy, nechejte ho vychladnout a poté jeho povrch zakryjte potravinářskou folií. Odložte jej na později. Do větší mísy nalijte mléko a přidejte k němu cukr. Důkladně směs promíchejte a nakonec do ní vmíchejte i sušené droždí. Nechejte misku odstát na pět minut. Jakmile začne její obsah tvořit pěnu, můžete pokračovat ve tvorbě těsta.

3. KROK

Rozklepněte do mísy vejce a přidejte i rozpuštěné máslo. Vše důkladně promíchejte a přidejte sůl a vanilkový cukr. Znovu promíchejte a prosejte do těsta mouku. Nejdříve vše promíchejte stěrkou a poté ručně uhněťte těsto. Novou mísu vymažte rostlinným olejem a položte do ní uhnětené těsto.

4. KROK

Zakryjte mísu potravinářskou fólií, poté i utěrkou a nechejte těsto na cca 1 až 2 hodiny na teplém místě vykynout. Vykynuté těsto rozdělte na dvě části a rozválejte je. Pomyslně si každé rozválené těsto rozdělte na tři stejně široké pruhy. Prostřední pruh namažte krémem a libovolně jej můžete posypat čokoládou.

5. KROK

Levý krajní pruh přeložte přes prostřední a pravý krajní pruh přeložte přes levý. Vytvořili jste dlouhý obdélník, který nyní rozdělíte na pět stejných kousků. Všechny kousky přemístěte na plech vyložený pečicím papírem a na chvíli je zakryjte utěrkou. Mezitím v menší mističce smíchejte žloutek s trochou mléka.

6. KROK

Všechny pudinkové kapsy potřete žloutkem s mlékem a vložte je do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 25 minut. Po vytažení z trouby pudinkové kapsy potřete libovolným džemem a posypejte je mandlemi a moučkovým cukrem. Poté můžete ihned podávat, dobrou chuť!

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 622 hlasů
Nahlásit chybu
76 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt