Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Trojúhelníčky z listového těsta plněné krémem

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Trojúhelníčky z listového těsta plněné krémem - postup přípravy

Pokud se ozvala neohlášená návštěva a vy máte jen minimum času na přípravu pohoštění, vyzkoušejte tyto trojúhelníčky z listového těsta plněné krémem. Chutnají excelentně a budete je mít hotové za pár minut.

Ingredience pro:
12 kusů
+ -

Na trojúhelníčky

Na krém

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Rolované listové těsto rozprostřete, nakrájejte pomocí rádýlka na 12 čtverců. Poté ho potřete mlékem a posypte ho vanilkovým cukrem.

2. KROK

Čtverce přehněte napůl, vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a opět je potřete mlékem a posypte je vanilkovým cukrem.

3. KROK

Trojúhelníčky vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a pečte je přibližně 20 minut. Poté je vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout.

4. KROK

Mezitím do mísy nalijte smetanu ke šlehání a vyšlehejte ji do polotuha. Poté do ní přidejte cukr, mascarpone a citrónové aroma nebo sirup.

5. KROK

Krém pečlivě vyšlehejte a poté ho přendejte do cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou. Vychladlé trojúhelníčky opatrně rozřízněte, aby se vytvořila kapsa.

6. KROK

Citrónový krém poté nastříkejte do připravených trojúhelníčků. Poté je můžete ihned servírovat. Před podáváním je můžete ještě lehce posypat moučkovým cukrem.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolce facili

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů