Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rajčata nakládaná na korejský způsob

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Rajčata nakládaná na korejský způsob - postup přípravy

Netradiční nakládaná rajčata si můžete zavařit způsobem používaným v Koreji, vydrží vám ve sklenici celý rok. Budou jemně pikantní, typickou chuť jim dodá koriandr.

Ingredience pro:
3 sklenice
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Rajčata nakrájejte na poloviny nebo čtvrtiny podle velikosti, cibuli na kostičky, mrkev nastrouhejte na dlouhé nudličky, chilli papričku a papriky nakrájejte na menší kousky. Nasekejte si svazek petrželky a čerstvého koriandru.

2. KROK

Cibuli dejte na pánev a nechte ji smažit na oleji. Rajčata, papričku a mrkev dejte do mísy, poté k nim přidejte cibuli i s olejem. Promíchejte.

3. KROK

Přidejte k zelenině lisovaný česnek, pepř, semena koriandru, ocet, cukr a sůl a nakonec nasekaný čerstvý koriandr a petrželku. Promíchejte a nechte 3 hodiny stát, aby zelenina pustila šťávu.

4. KROK

Rajčata spolu se směsí naskládejte do sklenic a zavíčkujte. Dejte je do hrnce vyloženého plátnem, do tří čtvrtin výšky sklenic ho naplňte vodou a nechte ji přivést k varu. Poté je sterilujte 20 minut. Následně sklenice vyjměte z hrnce, obraťte je dnem vzhůru, přikryjte a nechte pomalu vychladnout.

5. KROK

Pokud hledáte inspiraci na zavařování, přidejte se do naší FB skupiny Sezónní recepty, zavařování.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů