Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Recept na lahodnou sýrovou polévku, kterou budete mít připravenou za pár minut

Recept na lahodnou sýrovou polévku, kterou budete mít připravenou za pár minut - postup přípravy

Pokud máte omezený čas na vaření, ale nechcete si odepřít kvalitní domácí pokrmy, vyzkoušejte tento recept. Jednoduchou a velmi rychlou mixovanou polévku se sýrem a zeleninou budete mít totiž připravenou za pár minut a určitě vás taky potěší svou lahodnou a jemnou chutí. Navíc ji připravíte i ze surovin, které mají lidé běžně doma.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Veronika Macháčková

Nejdříve si najemno nakrájejte bílou cibuli a tu orestujete v rozehřátém hrnci s rostlinným olejem. Poté ke zlátnoucí cibulce přidejte nastrouhanou mrkev a na kostky nakrájenou cuketu. Poté přidejte trošku vody a za občasného míchání nechte smažit.
Zatímco se restuje mrkev s cibulí a cuketou si oloupejte a na kostky nakrájejte brambory, které následně dejte vroucí vody a nechte povařit.

Poté, co brambory dostatečně změknou je můžete přidat do hrnce. Přidejte rovněž tavený sýr spolu s máslem, sůl a mletý černý pepř.

Na závěr přidejte protlačený česnek a zeleninový bujon rozpuštěný v jednom hrnku vody. Všechny ingredience rozmixujte tyčovým ponorným mixérem.

Podávat můžete s kostkami opečeného chleba a porci ozdobenou čerstvou bazalkou, najemno nakrájenou pažitkou nebo petrželovým lístkem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů