Recept na oplatkový dort s vlašskými ořechy a karamelovým krémem

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Recept na oplatkový dort s vlašskými ořechy a karamelovým krémem - postup přípravy

Máte-li rádi oplatky, tohle je nejlepší recept, jaký můžete vyzkoušet. Kombinace vlašských ořechů, oplatek a karamelu si vychutnají děti i dospělí a příprava tohoto dezertu je velmi jednoduchá. Vynikající je také jako občerstvení pro návštěvy, za které se rozhodně nebudete muset stydět. Právě naopak. Budou po vás chtít recept, aby si ho mohli udělat i u sebe doma. Uvidíte, že si budou olizovat prsty a dezert zmizí z vašeho stolu během chvilky.

V hrnci se silným dnem rozpusťte cukr. Jakmile se zbarví na karamel, přidejte mleté vlašské ořechy, promíchejte a zalijte horkou vodou. Za stálého míchání vařte 2-3 minuty. Sundejte z ohně a za stálého míchání přidejte máslo.
Dávejte na karamel pozor, protože když ho necháte v hrnci příliš dlouho, ztuhne a nebude s ním možné pracovat. Musíte ho neustále sledovat a rychle pracovat, protože jinak můžete začít s přípravou znovu.

Nyní již máte téměř hotovo. Na první plát oplatek naneste ¼ krému, položte druhý plát a položte na něj další ¼ krému. Takto postupujte, dokud nezpracujete veškerý krém a všechny oplatky. Poslední vrstvou musí být oplatka.

Tip na konec: při přidávání ingrediencí do pánve nezapomeňte nepřetržitě míchat, aby se vám karamel nepřichytil ke dnu. Stejně tak ho nesmíte nechat příliš vychladnout, takže pracujte co nejrychleji.

Přejeme hodně štěstí a dobrou chuť!

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 158 hlasů
Nahlásit chybu
109 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt