Rolované tvarohové buchty

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rolované tvarohové buchty - postup přípravy

Pečete rádi? A už jste dělali tvarohové buchty? Pokud si na tento druh pečiva stále netroufáte, pak dnes je ta pravá příležitost tuto bariéru prolomit. Přinášíme vám recept na skvělé, snadné, rychlé a lahodné tvarohové buchty, jejichž přípravu zvládnou i začátečníci a budou chutnat i těm nejnáročnějším strávníkům. Pojďte se podívat, jak snadno takové tvarohové buchty upečete.

Alespoň půl hodiny před přípravou si vyndejte všechny suroviny z ledničky a nechte je zteplat na pokojovou teplotu. Bude se vám tak s nimi lépe pracovat a konzistence těsta, které z nich vytvoříte, bude lepší.
Nejprve připravte těsto. Do hluboké mísy vyklopte tvaroh, přidejte k němu cukr a vanilkovou esenci a důkladně rozmíchejte na homogenní konzistenci. Můžete si pomoci elektrickým šlehačem. Poté do směsi přilijte jeden decilitr mléka a půl deci slunečnicového oleje a znovu zamíchejte.

Ve vedlejší misce smíchejte hladkou mouku spolu s práškem do pečiva a špetkou soli a tuto směs pak přimíchejte do tvarohové hmoty. Uhněťte hnětačem, robotem či ručně na měkké a vláčné těsto. Pokud by těsto bylo příliš řídké, přidejte trochu mouky. Pokud by bylo naopak husté, dořeďte ho mlékem. Uhnětené těsto odložte stranou a nechte ho 20 minut odpočívat zakryté potravinářskou fólií.

Pro přípravu náplně smíchejte všechny uvedené ingredience a důkladně je promíchejte. Dejte si předehřát troubu na 180 °C a připravte plech vyložený pečicím papírem. Vykynuté těsto vyklopte na pomoučněnou pracovní plochu a rozválejte ho válečkem na placku o síle kolem půl centimetru. Těsto pak rozkrájejte na menší obdélníčky.

Na okraj každého z nich položte lžíci náplně a zatočte ho do roličky. Takto připravené buchtičky rozložte na plech a dejte péct na 30 až 40 minut. Po dopečení nechte zchladnout a před podáváním posypejte moučkovým cukrem.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2337 hlasů
Nahlásit chybu
92 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt