Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlé zapečené těstoviny s kuřecím masem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Rychlé zapečené těstoviny s kuřecím masem - postup přípravy

Pokud nevíte, co si připravit k obědu, vyzkoušejte recept na rychlé zapečené těstoviny s kuřecím masem. Jejich příprava je velmi snadná a vhodná i pro úplné začátečníky.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Na maso

Na sýrový bešamel

Na dokončení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí prso nakrájejte na malé kostičky a dejte ho stranou. Cibuli, rajče a čerstvý špenát nakrájejte na menší kostičky.

2. KROK

Do pánve nalijte olivový olej a nechte ho dostatečně rozehřát. Poté do ní přendejte kuřecí maso a restujte ho po dobu 5 minut.

3. KROK

Do pánve přidejte cibuli, rajče a špenát. Poté směs dochuťte solí a pepřem. Následně do ní přidejte vodu, rajský protlak, vše pečlivě promíchejte a vařte ji  pod poklicí 10 minut.

4. KROK

Do jiného hrnce vložte máslo a nechte ho rozpustit. Poté do něj přidejte mouku a směs promíchejte. Následně ji zalijte mlékem a za stálého míchání ji přidejte k varu.

5. KROK

Hrnec stáhněte z ohně a do bešamelové omáčky vmíchejte bazalku, sůl, pepř a nastrouhaný parmezán. Poté ji velmi pečlivě promíchejte, dokud se sýr zcela nerozpustí.

6. KROK

Na dno zapékací mísy nasypte 125 g těstovin, zalijte je polovinou masové směsi a potřete je polovinou bešamelové omáčky. Poté na něj nasypte zbylé těstoviny.

7. KROK

Na těstoviny nalijte zbytek masové směsi a zalijte je zbylou bešamelovou omáčkou. Poté pekáč vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a těstoviny pečte přibližně 30 minut.

8. KROK

Zapečené těstoviny s masem vyjměte z trouby a poté je ihned servírujte. Před podáváním je můžete posypat nastrouhaným parmezánem.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Rychlé chutné

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů