Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Salát z pečené červené řepy s bramborem a mrkví

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 60 minut

Salát z pečené červené řepy s bramborem a mrkví - postup přípravy

Ani během zimního období nemusíme rezignovat na zdravou stravu a zeleninové saláty, zatímco v létě nás však měly ochladit, ty zimní krásně zahřejí na těle i na duši. Vyzkoušejte tento skvostný salát z pečené červené řepy, k němuž se budete rádi vracet.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Celou červenou řepu i se slupkou zabalte do alobalu lesklou stranou nahoru a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C péct po dobu 60 minut. Mezitím uvařte 3 brambory ve slupce v osolené vodě doměkka.

Očistěte mrkev, nakrájejte ji na čtvrtky a v sítu nad párou ji nechte vařit asi 20 minut, dokud nezměkne. Čtyři vejce uvařte natvrdo.

2. KROK

Očištěnou cibuli rozčtvrťte a nakrájejte ji na tenké proužky. Upečenou řepu oloupejte a nakrájejte ji na kostičky. Vložte je do misky, zalijte je rostlinným olejem a dobře promíchejte. Uvařené brambory oloupejte a rovněž nakrájejte na drobné kostičky, které přihoďte do misky k řepě. Stejným způsobem zpracujte také uvařenou mrkev.

3. KROK

Do misky se směsí zeleniny přihoďte slitou a okapanou konzervovanou cizrnu a rovněž okapané kysané zelí. Přidejte pokrájenou cibuli, vše zakapejte šťávou z poloviny citrónu, podle chuti posypejte solí a mletým černým pepřem a všechny ingredience důkladně promíchejte.

4. KROK

Nakonec oloupejte uvařená vajíčka a nakrájejte je na měsíčky. Řepný salát podávejte ozdobený kousky vařeného vejce, posypaný jemně nasekanou petrželkou a doplněný o plátek čerstvého celozrnného chleba.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů