Koprová polévka s míchaným vejcem

i Zdroj fotografie: Andy Chudobová
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Koprová polévka s míchaným vejcem - postup přípravy

Koprové omáčky a polévky jsou strašlivě nedoceněné pokrmy. Přitom když se umí udělat dobře, jsou to jedny z nejlahodnějších dobrot, jaké jste kdy jedli. Za jejich nevalnou pověst mohou povětšinou nevalně placené kuchařky ve školních jídelnách. Teď je ale načase dopřát jim druhou šanci. Zkuste si doma připravit koprovou polévku podle prověřeného receptu od paní Andy Chudobové. Uvidíte, že si vaši pozornost přeci jenom zaslouží.
1. KROK

V hrnci rozpusťte máslo, zasypejte ho hladkou moukou a připravte jíšku. Zalijte ji studenou vodou a dobře rozmíchejte. Oloupejte čtyři brambory a nakrájejte je na menší kostky. Ty přihoďte do hrnce, trochu osolte a vařte, dokud nejsou brambory měkké.

2. KROK

Jakmile brambory změknou, přilijte do polévky smetanu, ochuťte solí, pepřem, cukrem a octem. Čerstvý kopr nasekejte najemno (v případě nouze lze použít i kopr sušený), odstavte hrnec z ohně a pod pokličkou nechte horkou polévku chvilku odpočinout. Mezitím si připravte 3 míchaná vejce na másle. Hotovou polévku rozdělte do talířů, do každého přidejte trochu míchaných vajíček a podávejte.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 377 hlasů
Nahlásit chybu
69 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt