Sekané rolky à la sushi

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sekané rolky à la sushi - postup přípravy

Milujete maso a grilování? Pak je tento recept právě pro vás. Rozšíříme totiž váš grilovací repertoár o jednu zajímavou a netradiční dobrotu, která je extrémně zábavná na přípravu a stejně tak extrémně lahodná pro konzumenty. Jedná se o roládky z mletého vepřového masa baleného ve slanině, ale ve stylu sushi! Nemějte ale strach, není to nic složitého. A pokud nebudete mít k dispozici originální příslušenství, vystačíte si i s kusem pečicího papíru.

Návod na přípravu:Připravte si bambusovou podložku na výrobu sushi. Pokud ji nemáte, vezměte kus pečicího papíru. S bambusem je to však snazší – a hlavně zábavnější! 🙂
Bambusovou podložku vyložte po celé její ploše (s asi centimetrovými okraji) proužky slaniny, které se musejí navzájem lehce překrývat. Uždíbněte kus mletého masa a rozložte je po celé ploše slaninového obdélníku. Maso podle libosti posolte, opepřete, posypejte paprikou, případně i libovolnými bylinkami, které máte rádi.

Tvrdý sýr nakrájejte na tenčí dlouhé hranolky. Jeden hranolek vezměte a položte ho na okraj masového obdélníku na bambusové podložce. Sýr by měl být přibližně stejně dlouhý, jako je šířka rozloženého masa.

Zvedněte okraj bambusové rohože a s její pomocí začněte rolovat maso do velmi těsné a pevné roládky okolo sýrového středu. Stejným způsobem zpracujte i zbylé maso a slaninu.

Mezitím zahřejte gril na 180 °C. Když máte hotové všechny roládky, potřete jejich povrch trochou oleje a vložte je na vyhřátý gril, na jehož mřížce je nechte skotačit kolem 25 minut.

Pak vezměte misku s barbecue omáčkou a silikonovou štětku a potřete jí povrch každé roládky na grilu. Pečte dalších 10 minut, přičemž po 5 minutách naneste druhou vrstvu omáčky.

Pak už zbývá jen sejmout dobrotu z grilu. Pokud chcete, můžete roládky po dopečení ještě obalit v osmažené cibulce či drcených krutonech anebo ve strouhaném sýru. Pak už stačí nakrájet na kolečka a ještě čerstvé podávejte spolu s barbecue omáčkou.

Věřte, že na tuhle dobrotu vy ani vaši přátelé dlouho nezapomenete.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 663 hlasů
Nahlásit chybu
96 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt