Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený Bebe řez se 3 druhy krému

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 4 minuty

Nepečený Bebe řez se 3 druhy krému - postup přípravy

Nepečený Bebe řez je snadný dezert, který obsahuje křupavé sušenky. Je vhodný i na slavnostní příležitosti a jeho výhodou je příprava nevyžadující použití trouby.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

K namáčení sušenek

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do hrnce nalijte 800 ml mléka a zahřívejte ho 1–2 minuty. Mezitím ve větší míse smíchejte vanilkové pudinky se škrobem, cukrem a moukou. Do suchých ingrediencí, za stálého míchání, přilijte 200 ml mléka.

2. KROK

Mléko v hrnci odstavte z tepla a vmíchejte do něj připravenou směs. Hrnec položte zpět na plotnu a směs vařte 1–2 minuty, do zhoustnutí. Poté ji přelijte do mísy, přikryjte ji potravinovou fólií a nechte ji volně chladnout. 

3. KROK

Poznámka: Fólii položte na krém tak, aby se ho přímo dotýkala. Díky tomu na něm nevznikne škraloup.

4. KROK

Po vychladnutí krém prošlehejte a vešlehejte do něj margarín. Třetinu krému přendejte do mísy, kde ho smíchejte s nastrouhanou čokoládou. Druhou třetinu krému přendejte do jiné mísy a smíchejte ji s nutellou. 

Poznámka: Místo nutelly můžete použít jakýkoliv jiný čokoládový krém.

5. KROK

Poslední třetinu krému smíchejte s nadrobno nakrájenými banány v čokoládě a začněte připravovat dezert. Na plech vyskládejte Bebe sušenky, které namočte v mléce. 

Poznámka: První vrstva sušenek by měla tvořit čtyři řady na šířku i na výšku.

6. KROK

Na sušenky rozprostřete krém s nastrouhanou čokoládou, který pokryjte další vrstvou sušenek. Tu pokryjte krémem s nakrájenými banány v čokoládě, zakryjte ji dalšími sušenkami a na ty namažte poslední vrstvu krému s nutellou.  

7. KROK

V míse vyšlehejte smetanu a rovnoměrně ji rozprostřete na dezert. Jakmile ji zarovnáte dohladka, posypte ji nastrouhanou čokoládou a nepečený Bebe řez dejte aspoň na 2 hodiny do lednice ztuhnout.

8. KROK

Poznámka: Moučník servírujte nakrájený na kousky. Ozdobit ho můžete čokoládovými kuličkami nebo oblíbeným ovocem, jako jsou jahody nebo borůvky.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Kuhinja za 10

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů