Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sladké tyčinky z listového těsta plněné krémem a jahodami

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Sladké tyčinky z listového těsta plněné krémem a jahodami - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na extra rychlý dezert, vyzkoušejte tyto sladké tyčinky z listového těsta. Stačí je pak jen naplnit lehkým krémem a čerstvými jahodami.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Na sladké tyčinky

Na krém

Na dokončení

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Listové těsto rozprostřete a pomocí mašlovačky ho potřete po celé ploše mlékem. Poté ho posypte vanilkovým cukrem a přeložte ho na polovinu.

2. KROK

Těsto nakrájejte na 8 stejně velkých kusů a přendejte je plech vyložený pečicím papírem. Poté jednotlivé tyčinky opět potřete mlékem a posypte je vanilkovým cukrem.

3. KROK

Plech vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a tyčinky pečte po dobu 20 minut. Poté je vyjměte a nechte je zcela vychladnout.

4. KROK

Mezitím do mísy nalijte smetanu ke šlehání a vyšlehejte ji do tuha. Následně do ní přidejte mascarpone, moučkový cukr a směs ještě krátce vyšlehejte.

5. KROK

Vychladlé tyčinky opatrně rozřízněte. Krém přendejte do sáčku s ozdobnou špičkou a následně ho nastříkejte na polovinu tyčinky.

6. KROK

Na krém vyskládejte omyté a nakrájené jahody na menší kousky. Následně je přiklopte druhou polovinou tyčinky a lehce je pocukrujte moučkovým cukrem.

7. KROK

Sladké tyčinky s krémem můžete ihned servírovat. Naplnit je můžete i jiným oblíbeným krémem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolce facili

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů