Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažená kuřecí játra s koprovými brambory

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Smažená kuřecí játra s koprovými brambory - postup přípravy

Smažená kuřecí játra s koprovými brambory jsou jednoduchým, ale lahodným pokrmem, který vás zaujme výraznou chutí a jemnou konzistencí. Vyzkoušejte osvědčený recept podle Youtubového kanálu Vaření s Jančou, což je výborná volba pro milovníky tradiční kuchyně.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Smažená játra

Koprové brambory

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Začněte přípravou trojobalu. Do nádoby vhodné velikosti nasypte hladkou mouku. Do další, podobně velké nádoby nasypte strouhanku. Ve větší misce rozšlehejte dvě vajíčka s mlékem a solí.

2. KROK

Játra obalujte obvyklým způsobem. Nejprve je pečlivě obalte v hladké mouce, následně v rozšlehaném vajíčku a poté ve strouhance.

3. KROK

Obalená játra smaže postupně ve dostatečné vrstvě rozpáleného oleje. Strouhanka na povrchu by měla získat nazlátlou barvu.

4. KROK

Brambory oloupejte a nakrájejte na stejně velké kostky. Osolte, zalijte studenou vodou a vařte doměkka.

5. KROK

Z uvařených brambor slijte veškerou vodu. Nechte je v hrnci a přidejte k nim kousek másla. Jemně brambory rozšťouchejte, přiklopte poklicí a máslo nechte rozpustit.

6. KROK

Z kopru odstraňte případné tvrdé dřevnaté části a nasekejte jej nahrubo. Přisypte k bramborám s máslem a řádně promíchejte.

7. KROK

Smažená kuřecí játra podávejte s koprovými brambory. Servírovat můžete také například s domácí tatarskou omáčkou a zeleninovou oblohou, která vyváží tučnost pokrmu.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Vaření s Jančou

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů