Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Gruzínské karbanátky z kuřecího a vepřového masa

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 70 minut

Gruzínské karbanátky z kuřecího a vepřového masa - postup přípravy

Zabrouzdejte do jiné země a ochutnejte místní specialitu, kterou jsou šťavnaté gruzínské karbanátky ze dvou druhů mas. Karbanátky chutnají skvěle nejen jako hlavní chod, ale také zastudena, jako zajímavá svačinka.

Ingredience pro:
15 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do pánve nalijte olej a rozehřejte jej. Zatímco se olej nahřívá, připravte si zeleninu. Cibuli oloupejte a nakrájejte ji na měsíčky. Následně ji vložte do pánve s rozpáleným olejem. 

2. KROK

Omyjte a nakrájejte také pórek a oloupaný česnek. Ingredience také přisypte do mísy a vše důkladně zamíchejte. Zeleninu smažte na mírném ohni přibližně 10 minut, dokud nezměkne. 

3. KROK

Nyní si nakrájejte kuřecí stehenní řízky a vepřové maso na menší kusy. Následně osolte směs v pánvi, zamíchejte ji a pánev odstavte z plotny. Zatímco zelenina odpočívá, rozemelte maso v mlýnku na maso a poté rozemelte také zeleninovou směs. 

4. KROK

Tip: Než začnete s masem pracovat, vyndejte jej z lednice, aby se teplota přiblížila pokojové.

5. KROK

Pomleté maso se zeleninou smíchejte a vložte do mísy. Nakrájejte si nadrobno petrželku a přidejte ji do mísy k masu i s koriandrem. Do misky s mlékem vsypte škrob a pořádně ho rozmíchejte, aby v mléce nebyly hrudky.

6. KROK

Mléko se škrobem vlijte do mísy s masem, směs zasypte strouhankou, přisypte červenou papriku a ještě trochu soli s pepřem. Pomocí rukou vše pořádně zapracujte a vytvořte hmotu na karbanátky.

7. KROK

Ze vzniklé hmoty vytvořte malé karbanátky, které smažte na rozpáleném oleji po dobu 5 minut z každé strany. Osmažené karbanátky ukládejte do vymazané mísy a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 15–20 minut.

8. KROK

Tip: Pokud nechcete zapékací mísu vymazávat, můžete ji vyložit pečicím papírem, který zabrání přichycení karbanátků k míse.

9. KROK

Poznámka: Po upečení můžete karbanátky podávat s bramborovou kaší, která se k nim skvěle hodí.

10. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

11. KROK

Videopostup krok za krokem

12. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů