Smažené jogurtové šišky s jablky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené jogurtové šišky s jablky - postup přípravy

Toto je variace na velmi starý recept našich babiček a prababiček. Smažené šišky z jogurtu a jablek jsou připravené v pár okamžicích a jen z malého množství velmi levných surovin. Za málo peněz tak získáte spoustu chutné muziky.
1. KROK

Do misky vyklepněte jedno vajíčko, zasypejte ho cukrem a rozšlehejte do hladké pěny. Přidejte vanilkový jogurt, strouhanou pomerančovou kůru, 3 lžíce rostlinného oleje a vše promíchejte do homogenní konzistence.

2. KROK

Oloupejte slupku z jednoho jablka, vykrojte z něj jádřinec a čistou dužninu nakrájejte na drobné kostičky, které vmíchejte do vaječné směsi. Po částech do směsi zapracujte hladkou mouku smíchanou s práškem do pečiva a vytvořte tvárné těsto.

3. KROK

Z těsta odebírejte kousky zhruba o velikosti dlaně a formujte z nich šištičky. V hrnci rozehřejte vysokou vrstvu rostlinného oleje (anebo použijte fritézu) a vhoďte do něj připravené šišky, které smažte, dokud samy nevyplavou na hladinu a nezískají tmavě zlatavou barvu.

4. KROK

Usmažené šišky vylovte z oleje a nechte je okapat na talíři vyloženém papírovými utěrkami. V talířku smíchejte krystalový cukr s trochou skořice, v této směsi obalte každou smaženou šišku a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (77%) 136 hlasů
Nahlásit chybu
150 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt