Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smažené jogurtové šišky s jablky

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Smažené jogurtové šišky s jablky - postup přípravy

Toto je variace na velmi starý recept našich babiček a prababiček. Smažené šišky z jogurtu a jablek jsou připravené v pár okamžicích a jen z malého množství velmi levných surovin. Za málo peněz tak získáte spoustu chutné muziky.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Do misky vyklepněte jedno vajíčko, zasypejte ho cukrem a rozšlehejte do hladké pěny. Přidejte vanilkový jogurt, strouhanou pomerančovou kůru, 3 lžíce rostlinného oleje a vše promíchejte do homogenní konzistence.

2. KROK

Oloupejte slupku z jednoho jablka, vykrojte z něj jádřinec a čistou dužninu nakrájejte na drobné kostičky, které vmíchejte do vaječné směsi. Po částech do směsi zapracujte hladkou mouku smíchanou s práškem do pečiva a vytvořte tvárné těsto.

3. KROK

Z těsta odebírejte kousky zhruba o velikosti dlaně a formujte z nich šištičky. V hrnci rozehřejte vysokou vrstvu rostlinného oleje (anebo použijte fritézu) a vhoďte do něj připravené šišky, které smažte, dokud samy nevyplavou na hladinu a nezískají tmavě zlatavou barvu.

4. KROK

Usmažené šišky vylovte z oleje a nechte je okapat na talíři vyloženém papírovými utěrkami. V talířku smíchejte krystalový cukr s trochou skořice, v této směsi obalte každou smaženou šišku a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů