Sněhobílý dort Raffaello

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sněhobílý dort Raffaello - postup přípravy

Už jste někdy měli fantastické kokosové kuličky Raffaello? Pokud ano, sami moc dobře víte, jak podmanivá a fantastická je jejich chuť. Pokud byste se této chuti nedokázali nabažit, stejně jako my, určitě si rádi vytvoříte dort inspirovaný touto lahodnou dobrůtkou. Kromě toho, že je tento dort extrémně lahodný, je také velmi snadný a dokonce i nepečený. Velmi dobře jej využijete jako prostý dezert po nedělním obědě, ale také jako slavnostně ozdobený dort pro výjimečné příležitosti.

Návod na přípravu:

Připravte si náplň.
Do rendlíku nalijte čtvrt litru mléka a přidejte sto gramů cukru. Rendlík položte na kamna a zahřívejte až k varu. Pak přisypejte strouhaný kokos a chvíli za stálého míchání vařte. Pak zastavte oheň.

V menší misce rozpusťte želatinu ve vodě podle postupu uvedeného na obalu želatiny.

V oddělené misce utřete tvaroh do hladké konzistence, přidejte k němu kondenzované mléko a dobře promíchejte. Pak přilijte také směs svařeného mléka s kokosem a velmi dobře míchejte, aby se veškeré suroviny vzájemně dobře propojily.

V mixéru rozdrťte připravené kokosové oplatky nahrubo. Připravte si velký talíř nebo podnos, na který umístěte otevíratelný kroužek z dortové formy, nejlépe o průměru 22 centimetrů. Na dno vysypte rozdrcené oplatky a pomocí lžíce je lehce upěchujte.

Rozpuštěnou želatinu rozehřejte v mikrovlnné troubě a přidejte k ní 2 až 3 lžíce tvarohové směsi. Dobře promíchejte a tuto směs nalijte do mísy s tvarohovou náplní. Důkladně rozmíchejte a vlijte ji opatrně na oplatkový korpus v dortovém kroužku. Pomocí špachtle náplň rovnoměrně rozetřete a vyrovnejte její povrch.

Takto připravený dort vložte do lednice chladit nejlépe přes noc, nejméně však na 4 hodiny. Poté odstraňte dortový kroužek a celý povrch dortu zasypejte strouhaným kokosem. Můžete jej dozdobit ještě zrníčky granátového jablka a kuličkami raffaello nebo čímkoliv jiným podle vlastní fantazie.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 230 hlasů
Nahlásit chybu
149 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt