Šťavnatý drobenkový koláč s jablky a hruškami

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
50 minut
NÁROČNOST
Snadná

Šťavnatý drobenkový koláč s jablky a hruškami - postup přípravy

Urodilo se vám na zahradě velké množství jablíček a hrušek? Pak pro vás máme skvělý tip, jak tohle ovoce zužitkovat. Připravte si tento drobenkový koláč, který je ve výsledku velice šťavnatý a mimo jiné i celkem zdravý. Krásně rozvoní váš byt a milovat jej po ochutnání bude celá vaše rodina.

Nejprve si v míse rozšlehejte do pěny vejce s krupicovým a vanilkovým cukrem. Přidejte i špetku soli. Následně přilijte mléko a rozpuštěné máslo a umixujte. Nakonec přisypte do směsi i polohrubou mouku a kypřící prášek.
Vytvořte hladké polotekuté těsto, které vlijte do pečícím papírem vystlaného menšího plechu o průměru ideálně 10 x 22 centimetrů. Jablka a hrušky očistěte, zbavte jádřinců a pokrájejte na stejně velké plátky. Pak ovoce poklaďte na těsto do pekáče.

Těsto s ovocem vložte do trouby a pečte asi půl hodiny při 180 stupních Celsia. Řiďte se však zvyklostmi s vaším spotřebičem. Po půl hodině posypte koláč ještě máslovou drobenkou, kterou jste zhotovili z mouky, cukru, másla a špetky soli. Nechte zapéct dalších dvacet minut. Upečený koláč vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Můžete jej také posypat moučkovým cukrem.

Po vychladnutí podávejte přiměřeně velké porce společně s kopečkem zakysané smetany, která se k tomuto druhu dezertu dokonale hodí. Servírovat však můžete koláč i s vanilkovou zmrzlinou, nebo čerstvě ušlehanou smetanou. Tak jako tak, dezert si rozhodně užijete s šálkem kávy, kakaa, nebo čaje. Přejeme vám dobrou chuť!

Tipy na závěr

Pokud nemáte k dostání na zahrádce jablka a hrušky, lze tohle ovoce nahradit samozřejmě i jiným oblíbeným. Skvělý bude koláč například s vypeckovanými švestkami, které můžete doplnit o trochu makové náplně a vykouzlíte tak perfektní zákusek vhodný jak ke snídani, tak svačině.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 441 hlasů
Nahlásit chybu
113 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt