Šlehačkovo-máslové koláče

i Zdroj fotografie: Romana Staňová
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Šlehačkovo-máslové koláče - postup přípravy

Vynikající kynuté koláče můžete snadno připravit z jemného těsta zadělávaného se smetanou ke šlehání a máslem. Svůj oblíbený recept na ně nám poskytla paní Romana Staňová, která jej zdědila po babičce.
1. KROK

Ve vlažném mléce rozmíchejte cukr a rozdrobte droždí. Když začne kvásek pracovat, přidejte žloutky, změklé máslo, smetanu ke šlehání o pokojové teplotě, rum a přisypejte prosátou mouku se špetkou soli. Mouky dejte tolik, aby těsto bylo správně hutné a neteklo. Vypracujte hladké nelepivé těsto, přikryjte ho a nechte hodinu kynout na teplejším místě.

2. KROK

Z těsta berte menší kousky, podle toho, jak chcete mít koláče veliké, a udělejte z nich placičky s důlkem uprostřed. Dejte na ně tvarohovou náplň a ovoce, jako jsou maliny nebo borůvky, můžete je posypat i trochou drobenky. Pokud vám tvaroh nevyhovuje, můžete náplň zvolit samozřejmě jinou. Koláčky budou výborné i s mákem, povidly, ořechy či jinými náplněmi.

3. KROK

Dejte koláče na plech vyložený pečcím papírem a nechte asi ještě 15 minut kynout. Vložte plech do předem rozehřáté trouby na 180 °C a pečte, dokud nebudou okraje krásně zlatavé. Po upečení nechte vychladnout.

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 341 hlasů
Nahlásit chybu
116 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt