Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Strouhaný kakaový koláč s krémem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Strouhaný kakaový koláč s krémem - postup přípravy

Kakaový strouhaný koláč s krémem je velice jednoduchý na přípravu a neuvěřitelně chutný. Všichni, kdo ho ochutnají, si jej zamilují již po prvním soustu, protože je nádherně jemný a rozplývá se v ústech.

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

V první řadě si připravíme těsto. Máslo vytáhněte předem z lednice, aby získalo pokojovou teplotu. Vložte ho do mísy a vyšlehejte ho s cukrem. Přidejte zakysanou smetanu, vejce a všechno důkladně promíchejte. Poté prosejte mouku s kakaem a práškem do pečiva. Rukama začněte hníst těsto a vypracujte hladkou, homogenní konzistenci.

2. KROK

Vzniklé těsto rozdělte na dvě stejné části. První část rozválejte a vložte ji do formy vyložené pečicím papírem. Druhou část těsta zabalte do potravinářské fólie a vložte ji do mrazáku. Později budete pracovat i s druhou polovinou těsta, ale musí být pořádně ztuhlá, abyste ji mohli nastrouhat na hrubém struhadle a použít jako drobenku na vršek dezertu.

3. KROK

Na náplň oddělte žloutky od bílků. Žloutky vyšlehejte s cukrem. Bílky důkladně vyšlehejte s vanilkovým cukrem. Smetanový sýr dejte do mísy, přidejte vyšlehané žloutky s cukrem a společně vyšlehejte do hladké směsi. Poté přidejte zbytek surovin. Nakonec jemně vmíchejte vyšlehané bílky.

4. KROK

Na první polovinu těsta, kterou máte již připravenou ve formě, naneste náplň ze smetanového sýra. Druhou část těsta vyjměte z mrazáku a nastrouhejte na hrubém struhadle. Hoblinky naneste na vršek dezertu. Takto připravený koláč vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte po dobu 40–55 minut. Jestli je upečený, zkontrolujte špejlí. Před krájením a podáváním ho nechte zcela vychladnout.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů