Strouhaný tvarohový koláč s kokosem

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Strouhaný tvarohový koláč s kokosem - postup přípravy

Existuje mnoho důvodů, proč se člověk rozhodne upéct něco dobrého na zub. Obvykle je to však především o tom, že si chce pochutnat a třeba i potěšit své blízké. Tento strouhaný tvarohový koláč se smetanovým nádechem je rozhodně skvělou volbou.
1. KROK

Do mísy prosejte hladkou mouku, prášek do pečiva a přidejte i moučkový cukr s kakaovým práškem. Promíchejte, přidejte máslo o pokojové teplotě, vejce, zakysanou smetanu a uhněťte těsto. To rozdělte na dvě poloviny, každou zabalte do potravinářské fólie a nechejte na hodinu zamrazit v mrazáku.

2. KROK

Těsně před uplynutím dané doby se vrhněte na přípravu náplně. Vyšlehejte smetanu ke šlehání, smíchejte ji s tvarohem a rozklepněte do směsi vejce. Přidejte cukr, strouhaný kokos, kukuřičný škrob, vanilkový cukr a vyšlehejte do krému.

3. KROK

Plech vyložte pečicím papírem a nastrouhejte na něj první polovinu těsta. Rovnoměrně ji rozprostřete, naneste náplň a na vrch nastrouhejte druhou polovinu těsta. Vložte do trouby předehřáté na 160 stupňů péct na cca 60 minut. Po vytažení můžete koláč posypat strouhaným kokosem na ozdobu, nechejte jej vychladit v lednici a můžete servírovat. Dobrou chuť!

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 346 hlasů
Nahlásit chybu
111 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt