Minipizza se šunkou, sýrem a olivami

i Zdroj fotografie: Romana Važanská
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Minipizza se šunkou, sýrem a olivami - postup přípravy

Pizzu není nutné dělat tak velkou, jak ji znáte z restaurace. Paní Romana Važanská nám poskytla recept na mnohem menší, které snadno upečete a pak jen vezmete do ruky.
1. KROK

Do zadělávací mísy prosejte mouku a smíchejte ji se solí. Uprostřed udělejte důlek, do kterého nasypejte sušené droždí. K němu přidejte trochu vlažné vody a počkejte, až začne pracovat. Poté do mísy dolijte zbytek vody a olivový olej. Těsto zpracujte, aby bylo hladké a nelepilo se. Poté ho mírně poprašte moukou a dejte zhruba na hodinu kynout. Mělo by zdvojnásobit svůj objem.

2. KROK

Těsto vyklopte na pomoučněný vál a rozdělte na 10 až 12 stejných dílů. Z každého potom vytvarujte malou tenkou placku, jejíž okraje potřete vodou. Pak na placku dejte konzervovaná rajčata, nakrájenou šunku, olivy a vše posypte vrstvou strouhaného tvrdého sýra. Nakonec zasypejte trochou sušené bazalky a tymiánu.

3. KROK

Plech vyložte pečicím papírem a položte na něj tolik placiček, kolik se vejde. Troubu rozehřejte na 200 °C a pečte minipizzy zhruba 15 minut. Těsto na okrajích by mělo být na povrchu křupavé, ale uvnitř vláčné.

4. KROK

Více autorčiných receptů najdete na jejích webových stránkách https://rubyrom.domaci-jidelnicek.cz.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 282 hlasů
Nahlásit chybu
116 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt