Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Těstoviny s koprem, mletým masem a zálivkou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Těstoviny s koprem, mletým masem a zálivkou - postup přípravy

Připravte si zajímavý pokrm, který jste zatím nejedli. Těstoviny vytvoříte jednoduše, a to vyšleháním kopru s vejci. Jídlo můžete podávat se šťavnatým masem, ochuceným zajímavými ingrediencemi, které jídlu dodávají šmrnc.

Ingredience pro:
2 porce
+ -

Těstoviny

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Kopr omyjte a nakrájejte ho na kousky, které vložte do mísy, kde je rozmixujte společně s vejci. Ingredience posolte a zalijte vodou. Vše v míse rozmixujte ponorným mixérem a do tekutiny přimíchejte mouku.

2. KROK

Následně uhněťte těsto, které přikryjte sáčkem a nechte jej kynout 10 minut. Nyní si připravte náplň. Na pánvi rozehřejte olej a osmažte na něm nadrobno nakrájenou cibuli se solí – smažte pod pokličkou přibližně 2 minuty. 

Tip: Mouku přidávejte po částech, aby v těstě nevznikly hrudky.

3. KROK

Poté k cibuli přidejte mleté maso, nakrájené rajče a pokračujte ve smažení 4 minuty. Následně vsypte do směsi koření, vše zamíchejte a pod pokličkou smažte dalších cca 5 minut. 

4. KROK

Zatím vyválejte těsto na plát o výšce přibližně 0,3 cm a nakrájejte ho na tenké nudličky, které vařte ve vroucí vodě po dobu 4–5 minut. Uvařené těstoviny potřete jogurtem a servírujte je s připraveným mletým masem. 

Tip: K pokrmu můžete podávat oblíbené pečivo.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: SUPER KELINCHAK

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů