Sváteční salát à la vánoční stromeček

ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Sváteční salát à la vánoční stromeček - postup přípravy

Chutný salát na vánoční tabuli je vždy vítanou pochoutkou. Stačí jen trocha invence a může vypadat jako krásně nazdobený vánoční stromeček.
1. KROK

Uvařte si kuřecí prsa ve slané vodě a nechte je v ní vychladnout, budou tak šťavnatá. Uvařte vajíčka natvrdo a mrkev doměkka. Poté nakrájejte kuřecí prsa na kostičky, opepřete je a přidejte sladkou papriku. Poté je dejte na podlouhlý talíř a vytvarujte je do tvaru podlouhlého trojúhelníku. Pak na nich udělejte síťku z majonézy, kterou jste předtím dali do cukrářského sáčku.

2. KROK

Nastrouhejte nahrubo mrkev a rozložte ji nahoru. Kolem trojúhelníku položte snítky kopru, budou vypadat jako větvičky stromku. Na mrkev udělejte síťku z majonézy. Nastrouhejte vejce na hrubém struhadle, rozložte je na mrkev a opět udělejte síťku. Nastrouhejte jablka, rozložte je na majonézu a pokračujte opět vrstvou majonézy. Nastrouhejte sýr a rozložte ho nahoru.

3. KROK

Kiwi oloupejte, nakrájejte na kolečka a ta rozpulte. Pak plátky obložte vršek salátu. Na kiwi udělejte majonézou malé body. Na každý dejte semínko z granátového jablka nebo zrnko sterilované kukuřice. Salát dejte na 1 až 3 hodiny uležet do lednice a servírujte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 129 hlasů
Nahlásit chybu
85 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt