Kuřecí rolky s pečenými brambory

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
70 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kuřecí rolky s pečenými brambory - postup přípravy

Překvapte své nejbližší tímto originálním pokrmem, který se skvěle hodí k rodinnému večeru. Kuřecí rolky s brambory jsou totiž dokonalá večeře, při níž můžete všichni společně strávit pár hezkých chvil.
1. KROK

Kuřecí prsa naklepejte, osolte a opepřete. Každou bramboru zabalte do alobalu a obě je dejte na plech. Ten vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů a nechejte brambory péct po dobu 60 minut. Nyní si připravte náplň. Do větší misky dejte tavený sýr. Petrželku nasekejte nadrobno a přidejte ji k němu.

2. KROK

Obojí důkladně rozmělněte vidličkou. Na každé prso naneste přiměřené množství náplně a srolujte ho. Poté všechny rolky přeřízněte na polovinu, čímž získáte celkem 12 rolek. Do větší mističky rozklepněte dvě vejce a přidejte k nim dostatečné množství soli. Rozšlehejte je metličkou.

3. KROK

Na pánvi rozehřejte rostlinný olej a do větší mísy nasypejte mouku. Kuřecí rolky vždy obalte v mouce, poté ve vejcích a následně znovu v mouce. V takovém stavu je dejte okamžitě smažit do pánve, z obou stran je smažte po dobu pěti minut do zlatova. Brambory vytáhněte z trouby, vybalte je z alobalu a vyčkejte pět minut, než vychladnou. Poté je rozdělte na dvě poloviny.

4. KROK

Mezitím dejte do mísy majonézu a prolisujte k ní česnek, zároveň ji osolte a opepřete. Kopr nasekejte nadrobno a přidejte ho k majonéze, důkladně směs promíchejte. Naneste směs na každou bramboru z její vnitřní strany, naservírujte k bramborám hotové rolky a můžete vše podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 744 hlasů
Nahlásit chybu
83 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty