Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tříbarevný tvarohový koláč na plech

3,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Tříbarevný tvarohový koláč na plech - postup přípravy

Ze tří odlišných vrstev můžete udělat koláč plný tvarohové náplně, v ústech se pak chutě skvěle spojí. Recept na vynikající dezert nám poskytla paní Romana Važanská.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na 1. vrstvu

Na 2. vrstvu

Na 3. vrstvu

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Na vál prosejte mouku, přidejte k ní kypřicí prášek a promíchejte. Přidejte cukr a kakao. Do směsi udělejte důlek, do něhož dejte vejce, nakrájejte tuk a nalijte vodu. Všechny ingredience zpracujte dohromady na hladké těsto.

Plech s vyšším okrajem vymažte máslem a vysypejte moukou. Těsto vyválejte a přeneste ho pomocí válečku na plech. Poté ho zarovnejte.

2. KROK

Na druhou vrstvu oddělte žloutky a bílky z vajec. Tvaroh s cukrem, citronovou kůrou a žloutky ušlehejte. Pak z bílků vyšlehejte tuhý sníh a vmíchejte ho opatrně do tvarohu.

Náplň naneste na těsto a rovnoměrně ji rozetřete. Do tvarohu můžete podle chuti přidat rozinky nebo nakrájené meruňky. Případně lze pod tvaroh nastrouhat jablka.

3. KROK

Na třetí vrstvu vyšlehejte do pěny vejce s cukrem. Přidávejte po částech vodu s olejem a mouku smíchanou s kypřícím práškem.

Hotové těsto nalijte na náplň a plech vložte do předem vyhřáté trouby na 180 °C. Koláč pečte asi 40 minut podle typu vaší trouby.

4. KROK

Více autorčiných receptů najdete na jejích FB stránkách Vaříme a pečeme s Romanou.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů