Extra čokoládový dort se šlehačkou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Extra čokoládový dort se šlehačkou - postup přípravy

Až návštěvě naservírujete tento extra čokoládový dort se šlehačkou, všichni se vás budou ptát na recept. Přitom stačí jen jednoduchý trik a těsto bude dokonale vláčné a zachová si čokoládovou chuť.
1. KROK

Do velké mísy rozklepněte vejce, přidejte cukr a vanilkový extrakt. Metličkou prošlehejte. Přilijte mléko, olej a vyšlehejte do lehké pěny. Nakonec přisypte mouku spolu s práškem do pečiva a instantní horkou čokoládou. Vše důkladně promíchejte, aby se všechny ingredience dobře spojily. Těsto by mělo mít světlejší hnědou barvu a na povrchu by se měly tvořit bubliny.

2. KROK

Dortovou formu vymažte olejem a nalijte do ní připravené těsto. Pečte buď 40 minut při 180 °C, nebo 2,5 hodiny při 120 °C. Pokud zvolíte pomalejší postup, bude mít dort krásně rovný povrch, jinak se může trochu vyboulit. Upečené těsto nechte trochu vychladnout a vyjměte ho z dortové formy. Vezměte vařečku a rukojetí prohlubte do povrchu několik děr. Snažte se přitom neprorazit dno.

3. KROK

Smetanu na vaření rozehřejte spolu s čokoládou a promíchejte tak, aby se čokoláda zcela rozpustila. Teď budete potřebovat malou konvičku na mléko, případně jiné nádobí podobného tvaru, do které přelijete čokoládovou smetanu. Opatrně ji pak nalijte do těsta do předem vyhloubených děr. Naplňte dírky až úplně po okraj.

4. KROK

Ušlehejte šlehačku, případně použijte tu ve spreji, a ozdobte dort podle vlastní fantazie po celém povrchu tak, aby se zakryly vyhloubené dírky. Dort můžete ještě posypat strouhanou čokoládou, barevným sypáním nebo oříšky, záleží na tom, co máte rádi. Před servírováním ho nechte dobře vychladit v lednici.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 276 hlasů
Nahlásit chybu
93 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt