Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Turecké taštičky s náplní ze sýru Feta

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Turecké taštičky s náplní ze sýru Feta - postup přípravy

Turecké taštičky jsou jednoduché, rychlé a můžete je podávat nejen jako přílohu ke kávě či čaji, lze je servírovat také ke snídani nebo jako rychlou svačinku.

Ingredience pro:
25 kusů
+ -

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Ve vodě rozmíchejte vejce a vsypte do něj mouku se solí. Z ingrediencí uhněťte těsto, přikryjte ho sáčkem a nechte ho odpočinout 10 minut. Těsto znovu prohněťte a rozdělte jej na dvě části. 

2. KROK

Z obou částí udělejte bochánky a vyválejte je na pláty o výšce přibližně 0,4 cm. První plát pomažte máslem pokojové teploty a položte na něj druhý plát těsta. 

Poznámka: Zatažením za okraje pláty trochu zvětšete tak, jak je ukázáno na videu. Těsto se tak krásně vyrovná.

3. KROK

Také druhý plát pomažte máslem, přehněte okraje těsta horizontálně do středu a znovu je namažte máslem. Poté přehněte okraje těsta vertikálně a opět povrch těsta pomažte máslem. 

Poznámka: Takto postupujte, dokud těsto nezíská tvar čtverce o rozměru přibližně 15×15 cm.

4. KROK

Těsto vložte do sáčku a nechte jej odpočívat 1 hodinu v lednici. Následně poskládané těsto vyválejte tak, aby mělo tvar obdélníku o výšce cca 75 cm a rádýlkem jej nakrájejte na stejně velké čtverce. 

5. KROK

Do středu každého čtverce položte lžíci sýru Feta, který v těstu uzavřete spojením jeho okrajů. Vzniknou vám taštičky, které položte na plech vyložený pečicím papírem. 

6. KROK

Povrch taštiček potřete rozšlehaným vaječným žloutkem a nožem do nich udělejte tři rýhy. Dezert pečte v předehřáté troubě na 190 °C po dobu 25–30 minut.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů