Tvarohové buchty bez droždí

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Tvarohové buchty bez droždí - postup přípravy

Vajíčkové snídaně jsou chutné a nutričně hodnotné. Někdy ale prostě není nad kus dobré tvarohové buchty s pořádným hrnkem voňavé kávy. Pokud už vás delší dobu po ránu honí mlsná na podobnou laskominu, vzpomeňte si na to večer, anebo si ráno přivstaňte a upečte si skvělé tvarohové buchtičky jako stvořené pro příjemné ranní vstávání. Díky tomu, že nemusejí zdlouhavě kynout a upečené jsou do půl hodiny, jsou pro ranní vstávání ideální, i když jste na jejich výrobu večer zapomněli. Díky tomu, že neobsahují kvasnice, pak nezatíží vaše trávení ani čerstvě po upečení. Dopřejte si ráno něco opravdu dobrého!

Návod na přípravu:

Do hlubší mísy rozklepněte dvě vajíčka, přidejte cukr a špetku soli a metličkou všechny přísady dobře míchejte, dokud se cukr nerozpustí.
Do oslazeného vajíčka přidejte tvaroh a vidličkou jej rozetřete, aby se s vajíčkem spojil. Do hmoty přidejte vanilkový cukr podle chuti a přilijte dvě lžíce oleje. Znovu dobře zamíchejte.

Ve vedlejší misce smíchejte polohrubou mouku s práškem do pečiva, dobře navzájem promíchejte a po částech přimíchejte k tvarohové hmotě. Zadělejte těsto, které by mělo mít měkkou, lepkavou, avšak pevnou konzistenci.

Pomoučněte si pracovní plochu a těsto na ni vyklopte. Lehce ručně propracujte a vyválejte válečkem, anebo jen rozprostřete prsty, na silnější placku.

Skleničkou nebo kulatým vykrajovátkem vykrájejte z hmoty kulaté bochánky a vyrovnejte je na plech vyložený pečicím papírem.

Do misky rozklepněte jedno vajíčko a rozšlehejte ho metličkou. Pomocí silikonové mašlovačky pak budoucí buchtičky po celém povrchu pomažte vajíčkem.

Zapněte si troubu a nechte ji předehřát na 180 stupňů Celsia. Do vyhřáté trouby dejte péct plech s buchtičkami asi na 20 až 25 minut, dokud jejich povrch nezezlátne.

Po vyjmutí z trouby nechte trochu zchladnout a můžete ihned podávat.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 594 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt