Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tvarohové kytičky s džemem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Tvarohové kytičky s džemem - postup přípravy

O Vánocích můžete oko své i pohledy svých hostů potěšit krásným cukrovím ve tvaru kytiček. Připravte skvělé tvarohové kytičky s džemem, které se doslova rozplývají na jazyku.

Ingredience pro:
17 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy vložte vejce, cukr, olej a vše zamíchejte. K této směsi přidejte tvaroh, přisypejte citronovou kůru a opět zamíchejte. Do vzniklé směsi přisypte polovinu množství mouky s kypřícím práškem do pečiva a všechny ingredience důkladně spojte. 

2. KROK

Nyní přisypte zbytek mouky a pomocí rukou uhněťte těsto. Z těsta vyválejte tenký váleček a rozřezejte ho na stejně velké kousky o šířce přibližně 3 cm. Z každého kousku následně uválejte kuličku.

Tip: Aby vám kuličky nevysychaly, než zpracujete celé těsto, přikryjte je sáčkem.

3. KROK

Z každé kuličky vytvořte placku a pomocí nože do ní udělejte 6 řezů. Konec každého řezu vytvarujte prsty do špičky – vznikne vám tvar kytičky. Každou kytičku položte na plech vyložený pečicím papírem a pomocí konce rukojeti vařečky vytvořte ve středu cukroví důlek.

4. KROK

Do cukrářského sáčku nalijte džem a ozdobte jím střed každé tvarohové kytičky. Cukroví pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 15–20 minut. Po upečení nechte cukroví vychladnout a podávejte jej posypané moučkovým cukrem. 

Tip: Pokud je džem příliš tekutý, přimíchejte do něj 1 lžičku škrobu.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů