Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zdravé zmrzliny

Zdravé zmrzliny - postup přípravy

Zmrzlina je mezi lidmi oblíbená nejen v letním období. Dokonale totiž osvěží a pozvedne náladu. Někteří lidé však preferují její zdravější varianty, jelikož si hlídají svou hmotnost. Pro takové jedince zde máme několik chutných a zdravějších zmrzlinových variací. Každý si mezi nimi zcela jistě najde svého favorita. Hlavní surovinou všech receptů je jogurt, který je daleko dietnější než smetana, která se standardně do zmrzlin přidává.

Ingredience pro:
1 porce

Medová zmrzlina s jogurtem

Jahodová zmrzlina s jogurtem

Ananasová zmrzlina s kokosem

Čokoládová zmrzlina s banánem

Mangová zmrzlina s limetkou

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Medová zmrzlina s jogurtem

Příprava medové zmrzliny je velice snadná. Postačí mixérem smíchat bílý jogurt s medem, ochutit směs citronovou šťávou a dát ji do mrazáku ztuhnout na několik hodin. Poté si můžete na mraženém dezertu pochutnat například s karamelovým, nebo čokoládovým topingem.

Jahodová zmrzlina s jogurtem


Nejprve si dejte zamrazit jahody, až poté lze zmrzlinu připravit. V další fázi tedy přidejte do kuchyňského robotu bílý jogurt, mražené jahody, med a citronovou šťávu. Vše smíchejte do hladka a nalijte do plastové misky. Uzavřete víčkem a dejte zamrazit alespoň na 6 hodin, ideálně však přes noc.

Ananasová zmrzlina s kokosem


Milovníci exotických chutí budou z této kombinace nadšení. Vyzkoušejte tuto velmi chutnou zmrzlinu!

Důležité je si nejdříve zamrazit kousky čerstvého ananasu. Ty pak rozmixujte s bílým jogurtem, medem a trochou citronové šťávy. Přidat do hotové směsi můžete i mírně opražený kokos. Tím lze porci zmrzliny při servírování i posypat. Před podáváním dejte ovocnou směs do mrazáku na několik hodin, aby dobře ztuhla.

Čokoládová zmrzlina s banánem


Když se snoubí chuť čokolády a banánu, je to naprosto dokonalé. Tato zmrzlina nadchne všechny zaryté čokoholiky.

Banán si dejte před přípravou zmrzliny zamrazit. Pak jej rozmixujte spolu s bílým jogurtem, kakaovým práškem, medem a kapkou vanilkové esence. Dejte do mrazáku ztuhnout na několik hodin. Podávat můžete zmrzlinu s čokoládovou polevou a kolečky čerstvého banánu. Dobrou chuť!

Mangová zmrzlina s limetkou


Tato kombinace je velmi osvěžující. Mango si před výrobou zmrzliny zamrazte. Pak jej rozmixujte s bílým jogurtem a ostatními surovinami. Vložte do misky a dejte zamrazit přes noc.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů