Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vánoční koláč s ořechy a sušeným ovocem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Vánoční koláč s ořechy a sušeným ovocem - postup přípravy

Provoňte o Vánocích svůj domov s receptem na výborný vánoční koláč. Postup je jednoduchý, rychlý a zvládne jej každý během pouhé hodiny.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Meruňky a rozinky dejte do misek a zalijte je horkou vodou, ve které je nechte 5 minut ležet. Zatím si nakrájejte sušené švestky na kousky a poté stejným způsobem nakrájejte i meruňky s rozinkami.

Tip: K nakrájení ovoce můžete použít nůžky, díky kterým budete mít práci hotovou rychleji.

2. KROK

Vlašské ořechy nakrájejte nožem na kousky a dejte je do mísy. Ořechy smíchejte s pistáciemi, vločkami, moukou a připraveným ovocem. Všechny suroviny promíchejte a dejte stranou. 

3. KROK

Do jiné mísy dejte zakysanou smetanu, vejce, cukr, vanilkový cukr a vše vyšlehejte. Trochu tekuté směsi vlijte do máslem vymazané formy na dort a povrch posypejte suchou směsí. Tento postup opakujte, dokud budete mít ingredience.

4. KROK

Na závěr nastrouhejte na povrch koláče máslo a posypejte ho cukrem, což vytvoří karamelovou krustu. Vánoční koláč pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 35–40 minut. Poté nechte pokrm vychladnout a nakrájejte jej na kousky. 

5. KROK

Tip: Po této době zkontrolujte pomocí špejle, zda se koláč upekl. Pokud se na špejli těsto lepí, nechte koláč ještě chvíli v troubě. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů