Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vepřové měšce s žampiony a slaninou

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 52 minut

Vepřové měšce s žampiony a slaninou - postup přípravy

Pokud hledáte pokrm, kterým byste zaujali na první pohled, připravte si vepřové měšce. Maso je křehké, šťavnaté a obsahuje náplň plnou chutných ingrediencí. Pokrm navíc vypadá velmi zajímavě.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Základ

Zdobení

Omáčka

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Plátky slaniny přeložte přes sebe do kříže tak, aby vám vzniklo 8 křížů. Maso nakrájejte na 8 plátků o šířce přibližně 1 cm. Plátky masa jemně vyklepejte přes sáček.

Poznámka: Sáček pomůže ochránit strukturu masa před poškozením a zabrání vystřikování šťávy po okolí.

2. KROK

Na každý kříž ze slaniny položte jeden plátek masa. V pánvi rozehřejte olej a přibližně 1 minutu na něm smažte nadrobno nakrájenou cibuli. Poté do pánve přidejte omytou a nakrájenou chilli papričku a smažte další 1 minutu. 

3. KROK

Následně přidejte omyté a nakrájené žampiony a vše zalijte citronovou šťávou. 

Poznámka: Polovinu omytého citronu,  ze kterého jste vymačkali šťávu, vložte do pánve v celku a vše vařte 10 minut. 

4. KROK

Ingredience v pánvi ochuťte solí, pepřem, vše přendejte do mísy a přimíchejte nastrouhaný sýr. Vzniklou směs položte vždy do středu každého plátku masa, které uzavřete pomocí slaniny. 

Tip: Místo Goudy můžete použít jiný oblíbený sýr.

5. KROK

Dvě cibule nakrájejte na kolečka, která položte na každý kousek zabaleného masa tak, aby vznikl měšec. Takto postupujte u všech kousků mas. 

Poznámka: Kolečko bude držet slaninu pohromadě, aby se pokrm neotevíral.

6. KROK

Měšce pokládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 40 minut. Zatím v míse smíchejte ingredience na omáčku. 

7. KROK

V míse smíchejte jogurt s hořčicí, kečupem a citronovou šťávou. Přidejte nakládané okurky nakrájené nadrobno, směs ochuťte sušeným česnekem a mletou paprikou. Vše zamíchejte a omáčku podávejte společně s upečenými vepřovými měšci.

8. KROK

Tip: Pokrm můžete servírovat pouze s omáčkou, ale můžete k němu přidat ještě oblíbené pečivo nebo jinou přílohu, jako jsou například brambory.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů