Vídeňský hospodský guláš - postup přípravy
Také jste si vždy říkali, jak to ty restaurace dělají, že jejich omáčky chutnají vždy jinak, než u vás doma? Nyní na to můžete konečně přijít. Vídeňský hospodský guláš totiž chutná tak, jako ve vaší oblíbené hospůdce. Postupujte podle receptu a už do ní kvůli této pochoutce nemusíte chodit.
Ingredience
Jako jakýkoliv jiný, i ten vídeňský hospodský guláš se začíná cibulí. Tu je třeba oloupat, je ji třeba nakrájet a potom nasypat do hrnce. V něm ji smažíte na sádle po dobu asi 20 minut. Důležité je, aby byla nejenom měkká, ale orestovaná do tmavé barvy, kterou následně předá samotnému guláši. Zároveň by neměla být připálená.
Když je cibule orestované, vyndejte ji z hrnce, co to půjde a potom do něho do sádla přidejte na kostky nakrájenou hovězí kližku, kterou jste před tím osolili a opepřili. I tady restuje důkladně, asi 10 minut. Restujte prudce, aby se maso zatáhlo a šťavnatost zůstala uvnitř. Orestované by mělo být ze všech stran.
Maso z hrnce vyndejte, přidejte do něho zbývající cibuli a potom můžete začít s přípravou základu. Vložte do hrnce všechny další ingredience a ty lehce zarestujte. Potom můžete přidat i maso. Vše poté zalijete vývarem a přivedete k varu.
Jakmile se vývar začne vařit, tak hrnec zakryjete pokličkou a vše dusíte. Optimální doba je kolem 2 hodin. Cílem je to, aby bylo maso dokonale měkké. Pokud není, můžete vařit i delší dobu. Následně zkontrolujte konzistenci guláše, a pokud není dostatečně hustý od rozvařené cibule, přidejte trochu chleba. Dále guláš také ochutnejte a v případě potřeby dolaďte i jeho chuť.
Nyní už můžete servírovat. A to buď s knedlíkem, nebo také s čerstvým chlebem. Aby byl hospodský vídeňský guláš dokonalý, nakrájejte jednu cibuli na kolečka, osmažte ji v oleji a potom ji použijte jako jedlou ozdobu.