Pizza z pánve

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pizza z pánve - postup přípravy

Pizza je velmi oblíbená pochutina, o jejíž tvorbu se pokouší nejedna domácí hospodyňka s většími či menšími úspěchy. Klasické těsto z pece je sice jednoduché z hlediska surovin, nicméně ne každému se vždycky povede. A tak stále hledáme recept, který by byl jednoduchý a snadný na výrobu, ale zároveň nám poskytl pravý a nefalšovaný chuťový zážitek z opravdové pizzy. Jedním z takových oblíbených receptů je pizza z pánve, kterou rozhodně musíte zkusit. Slibujeme vám, že se stane oblíbenou pochutinou celé vaší rodiny.

Nejprve si připravte těsto. Do hlubší mísy nasypejte mouku a k ní přidejte zakysanou smetanu, majonézu a rozklepněte dvě vajíčka. Ručně nebo elektrickým šlehačem suroviny důkladně rozmíchejte, abyste získali hladké a jednolité těsto.
Rajčata omyjte, odstraňte stopky a nakrájejte je na kulaté plátky. Připravte si plátky salámu či jiné uzeniny a sýr nastrouhejte na hrubém struhadle. Pokud si přejete použít i další zeleninu, například papriky nebo cibuli, rozkrájejte ji na hrubé plátky.

Na kamnech rozpalte pánev s trochou oleje, a když je dostatečně horká, rozprostřete na ni připravené těsto. Navrch těsta rozprostřete vrstvu kečupu, na něj naskládejte plátky salámu, rajčata, zeleninu a zasypejte sýrem. Pánev pak zakryjte pokličkou a na vysokou teplotu pečte zhruba 3 minuty. Pak teplotu snižte a dopékejte dalších 7 až 10 minut, dokud se sýr úplně neroztaví.

Když je pizza hotová, přeneste ji opatrně na velký plochý talíř a případně ji posypejte čerstvými sekanými bylinkami. Pizzu podávejte čerstvou, dokud se sýr krásně táhne.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 269 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt