Vosí hnízda se žloutkovým krémem

i Zdroj fotografie: Romana Važanská
ČAS PŘÍPRAVY
120 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vosí hnízda se žloutkovým krémem - postup přípravy

Vosí hnízda jsou klasika, bez nichž snad neexistují žádné české Vánoce. Jsou snadná a rychlá na přípravu a působí velmi roztomile. Vyzkoušejte osvědčený recept od paní Romany Važanské.
1. KROK

Nejprve připravte žloutkový krém. Tři vaječné žloutky vložte do misky, přidejte k nim 2 polévkové lžíce cukru a nad parní lázní obojí šlehejte do zhoustnutí. V průběhu zpracovávání přidejte do krému pár kapek rumu. Když je krém hustý, odstavte ho z parní lázně a nechte vychladnout.

2. KROK

Rozdrťte 140 gramů piškotů na prach a smíchejte je s mletými ořechy. Přidejte cukr, 2 polévkové lžíce kakaa, kapku rumu a 80 gramů změklého másla. Z ingrediencí vypracujte hladké a soudržné těsto, z něhož uždibujte kousky a s pomocí formiček z nich formujte vosí hnízda.

3. KROK

Vždy, když vtlačíte těsto do formičky, s pomocí konce vařečky nebo jiného vhodného předmětu utvořte skrze hnízdo dlouhou prohlubeň. Naplňte ji připraveným žloutkovým krémem, navrch položte celý piškot a hnízdo vyjměte z formy. Tímto způsobem zpracujte veškeré těsto a žloutkový krém. Hnízda nechte vychladit a ztuhnout a ihned podávejte.

4. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných od jeho autorky, paní Romany Važanské, najdete na jejích osobních webových stránkách Ruby Rom

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 186 hlasů
Nahlásit chybu
126 lidí právě čte
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt