Vychutnejte si nakládaná rajčata během celé zimy

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vychutnejte si nakládaná rajčata během celé zimy - postup přípravy

Tento recept jednoduše musíte vyzkoušet! Rajčata naložená na zimu ve sklenicích chutnají úžasně. Uvidíte, že budou chutnat vám i dětem a při každém jídle sníte minimálně čtyři kousky. Za chvilky vám zajisté ze spíže zmizí a budete velmi rádi, že jste si je připravili. Podívejme se na vynikající rajčata, která budete mít čerstvá vždy po ruce a nebudete muset běžet do obchodu vždy, když na ně dostanete chuť. Vyzkoušejte ho a uvidíte, jak jsou lahodná. Zavařená zelenina je velmi chutná a praktická zároveň. Máte je vždy po ruce a během léta je zelenina mnohem levnější. Rajčata navíc v zimě nejsou vůbec kvalitní. Proto je mnohem lepší je nakoupit na konci letní sezóny nebo na začátku podzimu a zavařit je. Jedině tak si užijete chutné, čerstvé a vysoce kvalitní rajčata během celé zimy. 

Sterilizujte sklenice a víčka. Do každé sklenice vložte 1-2 oloupané stroužky česneku a pár kuliček černého pepře a pár cibulových kroužků. Rajčata rozkrojte na poloviny. Sklenice naplňte polovinami rajčat a na vršek můžete položit další vrstvu cibule. Z vody, soli, cukru a octa udělejte nálev. Z těchto surovin získáte solanku, kterou naplňte sklenice s rajčaty. Poté můžete rajčata klasicky zavařit.
Na dno velkého hrnce dejte kuchyňskou utěrku. Sklenice dejte do hrnce a naplňte jej vodou těsně k hrdlu sklenic. Sklenice zakryjte sterilizovanými víčky a hrnec postavte na sporák na mírný oheň. Doba zavařování záleží na velikosti sklenic. U půllitrových sklenic stačí asi 10 minut, u větších budete potřebovat delší dobu. Po zavaření přišroubujte víčka a otočte sklenice dnem vzhůru. Nechte zcela vychladnout a skladujte na tmavém a chladném místě, ideálně ve sklepě. Zelenina vám takto vydrží až jeden rok.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 184 hlasů
Nahlásit chybu
147 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt